Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Jangan tgk cite zohan tu..

Uncle
BuildeR99
6 posters

Go to page : 1, 2, 3  Next

Go down  Message [Page 1 of 3]

1Bad Jangan tgk cite zohan tu.. Tue Aug 19, 2008 12:53 am

BuildeR99

BuildeR99
Elite Member
Elite Member

Assalamualaikum..

Aku dapat feedback dr member aku, yg dorg ckp cite nih mcm kutuk Islam..
Tapi aku tak tgk lg, tapi aku pastekan beberapa artikel yg aku dpt k..
Tpulang la pd korang nak tgk ke tak, tapi kalo ko tgk, aku harap korg leh bg feedback kat sini k..

1) http://b********t.wordpress.com/2008/08/07/ulasan-filem-dont-mess-with-the-zohan/

dont mess with the zohan atau dalam bahasa jawinya “dont play play with the zohan” adalah sebuah filem yang mengisahkan zohan dihz seorang wira yahudi yang berkhidmat dalam skuad elit tentera israel dalam menentang pengganas palestin. namun tidak seperti yang sering dipaparkan dalam media tempatan, zohan merupakan seorang askar isreal yang cekap, tidak mencederakan orang awam dan cintakan kedamaian

cerita bermula apabila zohan yang sangat teringin untuk jadi pendandan rambut profesional di Amerika. zohan menggunakan akalnya yang geliga (semua otak yahudi geliga), memalsukan kematiannya di tangan phantom (fatush) hero palestin yang dungu dan bengap sebelum dia lari ke kota impian. di sana, beliau gagal mendapat kerja di salon terkemuka kerana dia tiada pengalaman.
ini bukanlah masalah serius jika anda seorang yahudi.
beliau bermula berdikit-dikit lama-lama jadi bukit di sebuah salon milik anak gadis palestin yang seksi. akhirnya kerana kemahirannya dan servisnya yang bagus, beliau menjadi terkenal. konflik timbul bila kedai tapak salon (dan seluruh komuniti) yang tempat dia bekerja hendak di robohkan dan dibangunkan dengan pusat membeli belah kelas atasan. dia, sebagai hero yahudi sejati bangun dan menyatukan seluruh warga arab, yahudi termasuk fatush untuk menentang establishment. akhirnya mereka menang.

habesss….

aku rasa, PPIM harus buat demo besar-besaran menentang tayangan filem ini, bukan kerana isinya, tapi kerana setiap sen pungutan dari filem ini sah sah akan masuk poket yahudi. buat la kat depan pejabat PM paklah korang tu. dia benarkan filem ni tapi larang filem nabi Isa arahan mel gibson.

kedua, filem ni baik-buruk. baiknya, dia cuba hilangkan tensi kat tebing barat dengan lawak tak senonoh ala adam sandler. ya, mungkin ada benarnya yang perang itu membosankan.
buruknya jika anda tengok dari segi perang fikrah yang cuba melalaikan mujahid dari terus berusaha membebaskan al aqsa dan membina sebuah negara yang adil.

walau apa pun, suntikan adam sandler kali ni aku harus puji kerana dia cuba tidak bersikap berat sebelah dengan mengutuk kedua2 belah pihak, bangsa arab dan bangsa yahudi. dia juga seperti berjaya untuk tidak mengutuk mana2 agama. untuk adam sandler, aku rasa ini kejayaan yang tinggi.

p/s: jangan percaya ulasan filem aku, tengok la sendiri filem ini hanya jika korang dah taktau nak buat apa sangat. awas, filem ini ada unsur-unsur seks yang membuatkan korang taknak tengok filem ni depan family. ingat.. beli yang cetak rompak..

2) sape tah post kat bulletin

i watched zohan last nite..the film was funny. however i dun like the msg underneath this story...the story was about Palestinian versus Israeli..the Zohan was an Israeli..one thg i dont like this fil..they degraded Muslim as terrorists..esp Palaestinian..everyone knows what Bush and how Israeli steal Palestinians land...i hate the scen in the cab saying ' he could be a terrorist...
another part shows that Muslims are into sex things..i just dont get it why u.s likes to degrade people..but they proud saying they respect other ppl...
why i am so emo..cos last year..my fac invited one Palestinian to give talk..what he said was really hurtful enuff..how he tried very best to save his country...how media biased to Palestinian..how war gave them a lot of tearful moments..how the children use weapon to save their people from ISraeli terrorists..how Gaza was being stolen by Israeli..he also said some of the products we eat here actually are co-sponsor for Israelis to buy weapons..what he said was really true..his determination to save his people..
yet they made fun with it by Zohan..they like to twist the facts...remember in Black Hawk Down film..they finally won in the battle..the u.s army won...But everyone knows it was Malaysia Army who save them in that war..they already lost at that time..the truth hurts..
n we are here laughing at our people?the muslim?

Benci tol aku dgn amerika + yahudi nih!!! Evil or Very Mad

2Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Tue Aug 19, 2008 10:19 pm

Uncle

Uncle
Senior Member
Senior Member

aku tak tengok lagi..
malam ni aku tgk...
tunggu comment aku...
LUDAH AMERIKA!!!!!!!!!!

3Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Tue Aug 19, 2008 10:25 pm

BuildeR99

BuildeR99
Elite Member
Elite Member

hehehe, pastu tgk komen puas2..

jgn ludah je, kite pijak2, sepak2 dorg tu sume.. Twisted Evil

4Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Tue Aug 19, 2008 10:25 pm

Uncle

Uncle
Senior Member
Senior Member

bakar sekali.....
hehehehehe

5Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Wed Aug 20, 2008 2:54 am

nicecat

nicecat
Committee Member

akum..
Woo...cite zohan tu bout yahudi ker??? Lom nengok lg...but wuz thinkin of watching b4...
hm...
Nyway...ri tu baru dnga ceramah kat kolej bout palestin...giler nangis akuh..
trus dapat angin hijrah....

kepada sume....ingatlah kat sedare2 kite kat cne...ibu..ibu...bapa..bapa...adik beradik kite di cne...
bantulah....

ishk.. Sad

6Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Wed Aug 20, 2008 10:11 am

BuildeR99

BuildeR99
Elite Member
Elite Member

ko duk kolej ke?
kalo nak berhijrah cube la spenuh mase, bukan stakat insap dgr ceramah jek, huhuhu.. lol!

7Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Wed Aug 20, 2008 9:06 pm

Bobbey_gunso

Bobbey_gunso
Senior Member
Senior Member

ai.
takkan dengar ceramah baru nak insaf kot..
tak bagus ar mcm tuw..

8Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Wed Aug 20, 2008 11:47 pm

BuildeR99

BuildeR99
Elite Member
Elite Member

huhuhu..
slalunye mmg camtu bobbey..
pas dgr ceramah mesti akan rase insap sket, tapi tak lame la..
die kene sumthin happen yg btol2 mendalam kat dorg, baru la btol2 insap..
ni aku bace kat majalah la.. Very Happy

9Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Thu Aug 21, 2008 12:56 am

nicecat

nicecat
Committee Member

hu...korang tak dengar...

bukan nak kate lah...aku ni ble dapat sms berantai bout masjidil aqsar aku slalu wat bodo jek... wat tak tau...

tapi seriously, alhamdulillah dsbabkan ceramah tu...aku dapat penjelasan bout keadaan kat cne...

aku ingat nak cdang wat sumting utk org kat cne...nengok r kalo pesatuan sem dpn stuju...

give support ea...

Jangan tgk cite zohan tu.. 74149

10Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Thu Aug 21, 2008 12:58 am

Uncle

Uncle
Senior Member
Senior Member

nk buat ape tuh???
bagi derma ke hantar kat sane??
aku setuju je...
kang aku leh tolong hantar ke sane sekali...tapi persatuan tanggung ler kos...hehehe

11Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Thu Aug 21, 2008 1:11 am

nicecat

nicecat
Committee Member

aku da cari mklumat...

kat mlysia ni de AMAN PALESTIN... dorg cam pesatuan gak r..leh tulun...tulun anta bntuan kat dorg kat cne...

yg penting hati biar ikhlas kn..kan..kan...????

12Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Thu Aug 21, 2008 3:46 am

xaxian

xaxian
Moderator
Moderator

nicecat wrote:hu...korang tak dengar...

bukan nak kate lah...aku ni ble dapat sms berantai bout masjidil aqsar aku slalu wat bodo jek... wat tak tau...

tapi seriously, alhamdulillah dsbabkan ceramah tu...aku dapat penjelasan bout keadaan kat cne...

aku ingat nak cdang wat sumting utk org kat cne...nengok r kalo pesatuan sem dpn stuju...

give support ea...

Jangan tgk cite zohan tu.. 74149

aku sokong budi baik ko...
Jangan tgk cite zohan tu.. 19288
Jangan tgk cite zohan tu.. 656271 Jangan tgk cite zohan tu.. 656271 Jangan tgk cite zohan tu.. 656271
Jangan tgk cite zohan tu.. 75736 Jangan tgk cite zohan tu.. 75736 Jangan tgk cite zohan tu.. 75736 Jangan tgk cite zohan tu.. 75736

13Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Thu Aug 21, 2008 12:09 pm

BuildeR99

BuildeR99
Elite Member
Elite Member

ooo, sms berantai ade yg ok, tapi cite Masjidil Aqsa ni mmg da lame kan, aku rase da siap da kuil kat bawah tu yahudi buat, tapi org kite wat tak tau jek, huhu..

xaxian ni btol2 baik ke ape nih.. lol!

14Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Fri Aug 22, 2008 3:20 am

xaxian

xaxian
Moderator
Moderator

BohemianRhapsody99 wrote:ooo, sms berantai ade yg ok, tapi cite Masjidil Aqsa ni mmg da lame kan, aku rase da siap da kuil kat bawah tu yahudi buat, tapi org kite wat tak tau jek, huhu..

xaxian ni btol2 baik ke ape nih.. lol!

aku sentiasa baik aper...
huhuu..
ko nih...

mari memetik sibuah nangka,
sambil mengejar siayam betina,
berbuat baik jangan disalah sangka,
dalam berbaik ada makna...

huhuhu...
lala~~~....

15Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Fri Aug 22, 2008 12:24 pm

BuildeR99

BuildeR99
Elite Member
Elite Member

maknenye ko nak mintak bobbey blanje, gitu? lol!

16Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Fri Aug 22, 2008 3:30 pm

xaxian

xaxian
Moderator
Moderator

lebih kurang gitu ar...
huhuhu...
tapi bukan bobbey..
aku nak nicecat belanja aku...
berbuka puase pun jadi ar...
hehehe...

17Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Fri Aug 22, 2008 3:41 pm

Uncle

Uncle
Senior Member
Senior Member

eh tak malu lak mintak orang belanja berbuka puasa...kekeke

18Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Fri Aug 22, 2008 3:43 pm

BuildeR99

BuildeR99
Elite Member
Elite Member

ko ni memilih btol la, nak awek jek, bobbey ko takmo.. Laughing

19Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Fri Aug 22, 2008 3:55 pm

xaxian

xaxian
Moderator
Moderator

Uncle wrote:eh tak malu lak mintak orang belanja berbuka puasa...kekeke

bukan ar...
sajer jer nak bg kawan2 pahala d bulan puase nanti...
hehehe

20Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Fri Aug 22, 2008 3:56 pm

xaxian

xaxian
Moderator
Moderator

BohemianRhapsody99 wrote:ko ni memilih btol la, nak awek jek, bobbey ko takmo.. Laughing

bobbey??
kalau sueuh dier belanja...
memang bercucu ar ko tunggu...
hehehe..
lalala~~~ Jangan tgk cite zohan tu.. 52734 Jangan tgk cite zohan tu.. 52734

21Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Sat Aug 23, 2008 12:29 am

nicecat

nicecat
Committee Member

haha...jgn harap la nak aku blanje...

poket kering...ni blik ghumah nak tapau makanan bnyk2 bekalan d bulan pose...

hm... tu la psl..bnde tu da lme...tapi msjdil aqsar tu lum drobohkn..coz dorg asik trtnguh..
aku dunga gak da 2 kuil dbna kat bwh msjd..batu2 nak wat kuil baru pung da siap kat tp.tinggal tunggu mase nak roboh jek..
kite yg tak tau bout bnde2 ni...

22Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Sat Aug 23, 2008 1:25 am

BuildeR99

BuildeR99
Elite Member
Elite Member

em, kalo tak silap aku mmg da siap kuil kat bawah tu, aku mcm pernah tgk gambar kat kuil tu, ramai gile berhimpun, die tulis tempat yg dorg nak letak batu ke ape tah tu, btol2 bawah mimbar Masjidil Aqsa..

23Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Sun Aug 24, 2008 1:16 am

nicecat

nicecat
Committee Member

ha'ah...da siap da pung.
yang aku tau da 2 kuil siap..
mase cramah tu die gtau mase israq mikraj Nabi Muhammad saw diankat ke langit btol2 kat atas masjid tu.
dan....org2 barat dapat tau yg evrytime dorg lancarkan roket ke angkasa...roket akn melalui bumi palestin b4 they can go up...
so....thats why dorg nak take over palestin...kite jek yang tak tau cite2 ni...
thats why kite slalu wat bodo jek...

24Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Mon Aug 25, 2008 11:33 am

Bobbey_gunso

Bobbey_gunso
Senior Member
Senior Member

isk2..
kita ni dah mcm katak dalam tempurung dah bukan bawah tempurung..
hal2 mcm ni pon ramai yang tak tau...

25Bad Re: Jangan tgk cite zohan tu.. Mon Aug 25, 2008 9:21 pm

nicecat

nicecat
Committee Member

tau tak pe...
ri tu baru dapat kesedaran sivik...
hu...bobbey...wlpung ko katak toksah la duk bwh tempurung...huhu...
nyway...kalo korang de info2 tbru share lar kat cni...atleast kite sme2 tbukak kit mate..
tol tak.... Shocked

Sponsored content

Back to top  Message [Page 1 of 3]

Go to page : 1, 2, 3  Next